Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama, Epoksi Zemin Döşeme, Epoksi Zemin Yenileme, Epoksi Zemin Revizyon

Epoksi zemin kaplama işlerinde en iyi firma, şirket, uygun firma Epoksimar’dır. Epoksi zemin işlerinizi güvenle bize teslim edebilir, uygun fiyat garantisi ile zemin yenileme işlerinizi yaptırabilirsiniz. Epoksi ile zemin kaplama da 1. sınıf işçilik ie çalışmaktayız. 23 senelik tecrübe ve zemin dekorasyonu konusunda uzman kadromuz sizlere bu konuda detaylı bilgi vermeye hazırdır.

Epoksi Zemin Kaplama M2 Fiyatı

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı, zemininizin büyüklüğüne, yapılacak işin süresine, temizleme aşamalarına göre verilmektedir. Epoksimar en uygun fiyatı vererek işlerinizi daha hızlı bitirecek ve anahtar tesliminde sorun yaşamayacaksınız. 23 senelik tecrübelerimizden işlerimizi nasıl yaptığımızı görerek notumuzu memnuniyetinizle vereceksiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama, günümüzde fazlasıyla tercih edilen bir yapı malzemesi olmaktadır. Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçine maddesidir. Epoksi reçine, sahip olduğu olumlu özellikleri sayesinde geçirimsizlik konusunda en iyi kimyasal zemin kaplaması çeşididir. Bu yüzden fabrikalar, geniş zemine sahip alanlar epoksi zemin kaplamayı tercih etmelidirler.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları 2022

Epoksi zemin kaplama fiyatları 2002 de günümüz dolar ve Euro kurlarının dalgalanmasından maalesef etkilenmişlerdir. Bu yüzden elimizden geldiğince işçilikten kısarak fiyatlara uygun teklif vermeye çalışmaktayız.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi zemin kaplama günümüzün en trend yer kaplama çeşitlerinden ilkidir. Hem teknolojik bir üründür, hem de dayanıklı bir kaplama çeşidi olan epoksi zemin kaplama ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de epoksi zemin kaplama nasıl yapılır üzerinde durulmuştur. Ustaların bu zemin çeşidini nasıl ortaya çıkardığını kendi uygulamalarını nasıl meydana getirdiğini ev sahipleri ve meslektaşları merak ediyordur. Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır sorusunu cevaplamanın yanı sıra bu çalışmalar sırasında neler yapılması gerektiği de merak edilen soruların başında gelmektedir. Epoksi olarak bu içeriğimizde tüm merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalışmaktayız.

Epoksi Zemin Kaplaması Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Zemin kaplama çalışmalarında tecrübeli bir ekip ile çalışmak çok önemlidir. İşlemler sırasında karşılaşılacak olan sorunlara karşı etkili bir çözüm üretilmesi de gerekmektedir. Bundan dolayı epoksi zemin kaplama öncesinde iş planı yapılabilmesi için keşif çalışmaları yapılması şarttır. Keşif sırasında zeminin sertliği ve var ise sorunları belirlenecektir. Ne kadar epoksi zemin kaplama malzemesi kullanılacağı da yine bu keşif sırasında belirlenmektedir. Böylece keşif sonrasında kesin ve net epoksi zemin kaplama fiyatları verilebilmektedir. Epoksimar olarak zemin keşif hizmetini ücretsiz bir şekilde uzman ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır sorusunun cevabını verirken dikkat edilmesi gereken soru ise zeminin ve alanın ihtiyacı olan epoxy çeşidini seçmektir. Bir çok çeşidi bulunan epoksi zemin kaplamaları, estetik ve dayanıklı olarak temelde ikiye ayrılır. Dayanıklı epoksi zemin kaplama uygulamaları yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle otopark veya fabrika gibi alanlarda portakal desenli epoksi zemin kaplama tercih edilir. Ancak bu epoksi zemin kaplama çeşidinde dikkat edilmesi gereken yer kaplamanın kalınlığı olmalıdır. Zeminin yeterince kalın yapılması ile uzun süre boyunca aşınmaya karşı dayanıklı bir hal almaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Yapım Aşamaları

Zemin kaplama sırasında belirli bir planı ve yapım aşamalarını takip etmek oldukça önemlidir. Profesyonel zemin kaplama çalışanları her aşama sırasında büyük bir titizlik ile uygulamayı yapmaktadırlar. Bunun nedeni ise epoksi zemin kaplama çalışmaları sırasında es geçilecek en küçük bir detay ileride büyük problemlere neden olabilir. Aynı zamanda karşılaşılan problemlerin de hızlı bir şekilde çözümlenebilmesi için bu aşamalara dikkat edilmesi önemlidir.

 1. Epoksi Yapılacak Zeminin Etüdü, Temizlik Safhası

  Epoksi zemin kaplama için zeminin uygun olması gerekmektedir. Gerekli zemin keşfi ve incelemesi bunun için yapılmaktadır.  Bu keşif sırasında rahatlıkla epoksi zemin kaplama nasıl yapılır gibi soruları ustaya sorabilirsiniz. Zeminler incelendikten sonra eğer varsa yapıştırıcılar zeminin düz olmasının engelleyen çalışmalar iyice temizlenecektir. Öncesinde yapılan halı fleks, fayans ve parke gibi çalışmalar epoksi zemin kaplama başlamadan önce temizlenecektir. Burada ekibin kaliteli ve düzgün çalışması önemlidir. Özellikle zemindeki yağ ve lekelerin giderilmesi gerekmektedir. Yağ lekeleri tam olarak temizlendikten sonra zemin epoksiye hazırlanmış olacaktır.
 2. Astarın epoksi uygulamasından önce yapılması

  Epoksi zemin kaplama işlemine başlamadan önce zemine astar uygulamak şarttır. Zeminin düz olması gereklidir. Bu sayede epoksi uygulandığında zeminde pürüz olmayacaktır. Epoksi boya işlemlerinde ilk kat bazen şeffaf kat olarak yapılabilmektedir. Astar katın kuruması için ise bir süre beklenmesi gerekecektir. Zemine uygulanan astar üstteki kaplamanın daha dayanıklı bir zemine uygulanabilmesi oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki epoksi zemin uygulamaları ne kadar sert bir zemine uygulanır ise o kadar dayanıklı olacaktır. Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır sorusunun en önemli cevabı bu ikinci kısımda verilmektedir.
 3. Epoksi Kaplamanın Çeşidinin Uygulanması

  Zeminin istenilen biçime getirilmesi ile tercih edilen kaplama artık zemine uygulanabilecektir. Misal olarak portakal desenli epoksi zemin kaplama uygulamalarında yeterli miktarda kat atıldıktan sonra son kat üzerinde rulo ile portakal kabuğu deseni verilecektir. Bunun nedeni ise zemin yüzeyinin pütürlü bir yapıya getirilip ve kaymayı engellemesidir. Portakal desenli epoksi zemin kaplamalar isteğe göre mat veya parlak bir biçimde zeminde uygulanabilmektedir. Başka bir misal ise şeffaf epoksi zemin kaplama çeşidinin son kat uygulamasında parlak ve estetik görünen şeffaf epoksi reçine uygulanması ile tamamlanacaktır. Bununla birlikte her kaplama çeşidinde uygulama katlarında yapılan işlemler değişecektir. Uzmanlar bu konuda size bilgi vereceklerdir. Zemin kuruyana kadar hiç bir şekilde temas olmaması gerekmektedir.
 4. Epoksi Boyasının Hazırlanması

  Zeminde farklı renkler ve desenler isteniyorsa epoksi boya uygulamaları tercih edilebilir. Epoksi boya hazırlanması için epoksi reçine, epoksi sertleştirici ve pasta kullanılacaktır. Zeminde istenenlere göre bu üç öğe karıştırılır. Burada epoksi boya hazırlığının dikkatlice yapılması gerekmektedir. Uygulanacak alanlar doğru hesaplanarak karışım yapılcaktır. En son karışım ise pasta yani epoksiye verilen rengin karıştırılması şeklinde meydana gelecektir. Metalik epoksi boya uygulamalarında ise ustanın tecrübeli olması çok önem teşkil etmektedir. Zeminde derinlik yaratan ve dekoratif olarak çok farklı bir görünümü olan metalik epoksi boyalar en çok dikkat çeken modern bir uygulama çeşididir.
 5. Epoksinin Zemine Uygulanması

  Epoksi zemin kaplama uygulamasına başlamadan önce epoksi astar atılmış olmalıdır. Önceki maddelerde de söylediğimiz gibi epoksi astarın kuruması beklenecek ve zemin uygulaması başlayacaktır. Ardından uygulamamıza göre belirlediğimiz renkleri oluşturduğumuz epoksi boya çalışması yapılcaktır. Son katın kuruması ise duruma göre değişkenlik gösterecektir. Son katın kurumasının ardından ise epoksi zemin kaplama nasıl yapılır sorusunun tüm cevapları verilmiş olacaktır. Bu süreç içerisinde ustanın isteklerinizi dinlemesi ve işini titizlik ile yapması büyük bir önem arz edecektir. Epoksimar olarak çalışanlarımız yüzlerce uygulama yapmış, işleri refleks haine gelmiş ustalarımızca yapılmaktadır. Böylece müşterilerimiz için Epoksimar kalitesinde epoksi zemin kaplama hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj At
Fiyat Almak İstiyorum
E-POKSİ
Nasıl Yardımcı Olalım
Arayın!